اخبار به طور خلاصه 24 ژوئن 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

دبیرکل سازمان ملل: «گرسنگی و گرسنگی دسته جمعی» در قرن بیست و یکم قابل قبول نیست

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل روز جمعه گفت، کشورهای در حال توسعه که به دلیل بحران جهانی غذا و انرژی با «گرسنگی و گرسنگی گسترده» مواجه هستند، به کمک فوری از ثروتمندترین کشورهای جهان برای جلوگیری از فاجعه نیاز دارند.

آقای. گوترش که در کنفرانس بین‌المللی برگزار شده توسط آلمان برای تثبیت افزایش قیمت مواد غذایی و کالاها سخنرانی می‌کرد، گفت که کشورها تنها با همکاری یکدیگر راه حل را پیدا خواهند کرد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: این امر باید شامل ادغام مجدد مواد غذایی و کود اوکراینی و روسی در بازار باشد – علیرغم جنگ اوکراین که پس از تهاجم روسیه در 24 فوریه رخ داد.

برای تحقق این امر، آقای گوترش توضیح داد که او و تیمش “در تماس شدید” با او بوده اند اوکراین، روسیه، ترکیه، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگران، “برای دستیابی به یک توافق بسته که اوکراین را قادر می‌سازد تا مواد غذایی را نه تنها از طریق زمینی، بلکه از طریق دریای سیاه صادر کند…(برای آوردن مواد غذایی و کودهای شیمیایی روسیه به جهان”. بازارهای بدون محدودیت».

برای نشان دادن مقیاس نیازها در سطح جهانی، دبیر کل سازمان ملل توضیح داد که “صدها میلیون نفر در خط فقر” به دلیل افزایش هزینه های زندگی “درهم شکسته” شده اند.

تعداد آنها شامل کارگران غیررسمی بود که «عمدتاً زن بودند. کشاورزان خرده‌مالک، صاحبان مشاغل خرد و کوچک، افراد دارای معلولیت. گوترش در فراخوانی برای انعطاف پذیری از سوی موسسات مالی برای کمک به اقتصادهای در حال توسعه که به شدت بدهکار هستند، گفت.

تیراندازی به ابواکله: تیراندازی مرگبار از سوی نیروهای اسرائیلی: OHCHR

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR، در روز جمعه ادعا کرد که نیروهای اسرائیلی پشت تیراندازی مرگبار به شیرین ابواکله، روزنامه نگار الجزیره – نه تیراندازی بی رویه فلسطینی ها – بودند.

خانم. آکله – یک روزنامه‌نگار تلویزیونی با تجربه و آشنا به گزارش‌گری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین – در 11 ماه مه هنگامی که قصد داشت از یک عملیات امنیتی اسرائیل در اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری گزارش دهد، کشته شد.

پس از آغاز تحقیقات خود در مورد قتل، OHCHR گفت که یافته هایش با بسیاری از موارد دیگر مطابقت دارد، “اینکه گلوله هایی که او را به قتل رساند از سوی نیروهای امنیتی اسرائیل آمده است”.

خانم خانم در گفتگو با خبرنگاران در ژنو. شمداسانی خانم را توصیف کرد. لحظات پایانی آکله در کنار همکارش علی صمودی.

وی خاطرنشان کرد که هیچ مدرکی دال بر فعالیت فلسطینیان مسلح نزدیک وجود ندارد.

«حوالی ساعت شش و نیم صبح، هنگامی که چهار خبرنگار با کلاه ایمنی ضد گلوله و جلیقه‌های پوسته‌دار با علامت «PRESS» به خیابان منتهی به کمپ چرخیدند، چندین گلوله به‌ظاهر خوش‌منظور به سمت آنها شلیک شد. هدایت نیروهای امنیتی اسرائیل یک گلوله از ناحیه کتف علی صمودی را مجروح کرد و یک گلوله دیگر به سر ابواکله اصابت کرد و بلافاصله او را کشت.

اسرائیل یافته های تحقیقات OHCHR را رد کرد و افزود که تشکیلات خودگردان فلسطین گلوله ای را که باعث کشته شدن خانم خانم شد تحویل نداده است. ابواکله.

کمک های نجات دهنده به مناطق زلزله زده شرق افغانستان ادامه دارد

دو روز پس از وقوع زمین لرزه مرگبار در استان های خوست و پکتیکا، به شرق افغانستان، جایی که عملیات جستجو و نجات ادامه دارد.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف در به روز رسانی روز جمعه اعلام کرد که چندین هزار خانه ویران شده یا آسیب دیده است.

پس از زلزله 5.9 ریشتری که اوایل روز چهارشنبه به وقوع پیوست، ولسوالی برمل در ولایت پکتیکا بیشترین تلفات را داشته است.

محمد ایوا، نماینده یونیسف در افغانستان:

«تا اواخر شب گذشته، حداقل 1036 نفر کشته و بیش از 1643 زخمی گزارش شده است. حداقل 121 نفر از این کشته ها کودک و 67 نفر از مجروحان کودک بودند. تعداد کل کشته ها یا مجروحان هنوز تایید نشده است. راستی‌آزمایی در حال انجام است. انتظار داریم با ادامه عملیات جستجو و نجات، این اعداد افزایش یابد.»

تحویل اقلام حیاتی همچنان ادامه دارد، همچنان که نیازسنجی در ولسوالی هایی که بیشترین آسیب را دیده اند، ادامه دارد.

یونیسف در حال حاضر 500 کیت کمک های اولیه را به همراه درمان اسهال آبکی حاد برای کمک به جلوگیری از گسترش بیماری های منتقله از طریق آب ارسال کرده است.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما