خرید آپارتمان در استانبول املاک: خرید ملک در استانبول

نه تنها زندگی، بلکه تحصیل در ترکیه نیز بسیار ارزان است و راه شما را برای کسب اقامت دائم این کشور، فراهم می‌سازد. تعدادی از بانک های ترکیه به اتباع خارجی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند وام مسکن ارائه می دهند. قبل از اینکه بخواهید نسبت به خرید ملک اقدام کنید در خصوص بدهی های آن باید از اداره تاپو استعلام بگیرید. بسیاری از املاک در ترکیه با وام خریداری شده اند، هیمنطور باید مالیات و عوارض آنها به طور سالانه پرداخت شود.

مالی تپه، فاتح، شیشلی و کادیکوی بهترین مناطق استانبول از نظر خدمات بهداشتی هستند. اگر برای خرید خانه در استانبول به خدمات بهداشتی اهمیت می‌دهید، این مناطق را بررسی کنید. اگرچه این مناطق جز مناطق گران قیمت برای خرید آپارتمان در استانبول نیز به شمار می‌روند.

استانبول از لحاظ نرخ بیکاری، پایین‌ترین آمار را در بین شهرهای ترکیه دارد. تمدید اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان یکی از روش های برای تمدید مدت زمانی است که در ترکیه اقامت دارید. به‌عنوان مثال، تصور کنید که برای گردشگری به ترکیه سفر کرده اید و مدت زمان اقامت شما رو به پایان است.

اقتصاد ترکیه رو به رشد است و می توان سرمایه گذاری مطمئنی را در این کشور انجام داد. طبق قوانین ترکیه صراحتا نوشته شده است که با گذشت 5 سال از حضور دائم شما در ترکیه شهروندی به شما تعلق میگیرد. البته اگر حساب بانکی در ترکیه داشته باشید برای انتقال پول بسیار امن تر است. قانون وراثت در ترکیه برای خارجی ها بدین صورت است که پس از فوت فرد تمام دارایی ها و ملک های شخص به افراد درجه یک تقسیم میشود.

خرید ملک در ترکیه

علاوه بر انواع وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس، مینی بوس و… این منطقه دارای خط مترو نیز هست که رفت و آمد به مناطق مختلف استانبول را برای ساکنین این منطقه بسیار راحت کرده است. شما با خرید ملک در عمرانیه می‌توانید از مزایای زندگی در یک منطقه سرسبز و پر از امکانات رفاهی بهره مند شوید. در منطقه باکرکوی، مراکز تجاری بسیار مهمی وجود دارد و این منطقه به داشتن انواع مراکز تجاری، رستوران‌ها، سینماها، کافه‌ها، بارها و… معروف است. مراکز خریدکاروسل، مرکز خرید کپسیتی، مرکز خرید گالریا از مراکز خرید، مرکز خرید مارمارافروم مهم واقع در محله باکرکوی هستند. مراکز خرید باکرکوی لوکس و زیبا هستند و جزو معروف‌ترین مراکز خرید استانبول به شمار می‌روند.

ارزش بالای ملک در ترکیه

بله، اتباع خارجی می‌توانند در ترکیه اقدام به خرید ملک اقساطی نمایند. خیر، با خرید ملک فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌توانند اقامت ترکیه را اخذ کنند. در صورتی که بخواید خرید ملک در ترکیه و ایران رو مقایسه کنیم باید بگیم که خرید املاک و مستغلات در ترکیه بسیار ارزان تر از ایران هست. خرید ملک در ترکیه می تواند یکی از راه های سریع برای اخذ تابعیت یک کشور دیگر باشد. بله راه دیگری وجود دارد و آن هم این است ملکی خریداری شود با ارزش کمتر  از 400 هزار دلار که شخص برای دریافت پاسپورت موظف است 5 سال در خاک ترکیه بماند و در این مدت می‌تواند حداکثر 3 ماه از خاک ترکیه خارج شود. بیشتر ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت کردند، استانبول، ازمیر، آنتالیا و آلانیا را برای زندگی انتخاب کردند.

حواستان را جمع کنید و به این فکر کنید که چرا این ملک به طور غیر عادی ارزان می باشد. بطور کلی شهر استانبول 32 منطقه را درون خودش جای می دهد و Sisli یا شیشلی یکی از معروف ترین آنهاست. همچنین لازم است تا هر آنچه که در سند قید گشته است را با واقعیت تطبیق دهید. به شما کمک می کند تا اقدامات لازم را به درستی انجام داده و نسبت به قدم های بعدی آگاهی بیشتری داشته باشید. به طور کلی آگاهی نسبت به مراحل به شما کمک می کند تا آسوده تر و با خاطر جمع تر در این مسیر گام بردارید.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

البته این موضوع را در نظر داشته باشید این است که هیچ لزومی بر تایید درخواست اقامت دائم شما از جانب دولت ترکیه وجود ندارد. شرایط کلی که شما میتوانید بعد از 5 سال درخواست اقامت دائم ترکیه را داشته باشید بسیار شفاف است. کشور ترکیه به دلیل هم مرز بودن با ایران یکی از کشور های مطلوب اقامتی برای ایرانیان است. از این رو در بخش ملک ابهاماتی پیش می‌آید که آیا بعد از 5 سال تمدید اقامت و داشتن شرایط تعیین شده میتوان شهروندی ترکیه را گرفت یا خیر.

برای بهترین شهرها جهت خرید خانه در ترکیه می توان از استانبول به دلیل صنعتی و توریستی بودن، بورسا به دلیل قیمت مناسب و آنتالیا به دلیل ساحلی و تفریحی بودن، نام برد. طبق آمار سال‌های اخیر، کشور ترکیه با سهولت قوانین تجاری، مشکلات زیادی را از سد راه سرمایه گذاران خارجی برداشته است. ترکیه یا جمهوری ترکیه یک کشور اوراسیایی خرید ملک در استانبول است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در اروپا قرار دارد. وسعت این کشور ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع است که از این حیث رتبه 37 پهناورترین کشورهای دنیا را دارد. در این ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع در سال 2020 در حدود 84 میلیون نفر زندگی می‌کنند که مذهب بیشتر آن‌ها مسلمان سنی و حدود 15 تا 25 درصد مذهب علوی دارند.

  • به دلیل همجواری با کشورهای غربی، فرهنگ مردم این شهر هم تا حد زیادی متاثر از فرهنگ اروپایی است.
  • 38% کل تولیدات صنعتی، 57% صادرات ملی، 60% واردات ملی، 40% کل مالیات جمع‌آوری شده نشان دهنده اهمیت اقتصادی این شهر در ترکیه است.
  • کشور ترکیه برای خریداران ملک در این کشور که ارزش ملکشان به بیشتر از 250 هزار دلار برسد، پاسپورت و تابعیت کشورش را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
  • تابستان‌ها دما در این شهر حداکثر 24 درجه سانتی گراد است، گرچه برخی از اوقات در تابستان دمای 40 درجه هم به ثبت رسیده است.

اما در هیچ کجای این قانون اعلام نشده است که این اقامت باید به چه طریقی باشد تا به شهروندی ختم شود. همانطور که در پست های قبلی گفتیم، تفاوت هایی میان شهروندی و اقامت در ترکیه وجود دارد. بله چون دوباره با فروش این ملک به یک فرد خارجی میتوانند خرید خانه در ترکیه سود زیادی کنند. جواب سوال بله است حتی طبق قانون ترکیه به شخص خریدار اقامت هم تعلق میگیرد. اما برای مشتریان خارجی همیشه شرایط سخت گیرانه تری نسبت به شهروندان ترک وجود دارد. وام بانکی مسکن در ترکیه میتواند حتی تا معادل ۸۰ درصد مبلغ خانه باشد.

قیمت آپارتمان در سایر شهرهای ترکیه

سند مالکیت پس از بررسی‌های لازم جهت اطمینان از اینکه ملک تمام الزامات لازم را برآورده می‌کند منتقل می‌شود. گفتنی است که برای دریافت حق شهروندی و البته حفظ مجوز اقامت دائم خود، تا سه سال حق فروش ملک را نخواهید داشت. در این مقاله هم قیمت خرید خانه در ترکیه و هم هزینه های جانبی آن بیان شده است.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما