& Sirf 3,000 Me Dubai Se Aayega& & Tale Of Ahmedabad Man& s 7 Lakh Scam Saga اخبار فناوری

دهلی نو: به قلمرو مجازی کلاهبرداری آنلاین خوش آمدید، جایی که افراد بی گناه می توانند طعمه جذابیت فریبنده پول آسان و وعده های دروغین شوند. در این چشم انداز دیجیتال، کلاهبرداران خود را به صورت چهره های دوستانه مبدل می کنند و قربانیان ناآگاه را با پیشنهادات وسوسه انگیز و فرصت های خیلی خوب برای واقعی بودن فریب می دهند.

در آخرین مورد، مجرمان سایبری از شماره های مجازی با کد کشور +92 که اغلب با پاکستان مرتبط است، برای انجام فعالیت های کلاهبرداری استفاده می کنند. این روند نگران کننده ای است که هند اخیراً متوجه آن شده است.

کلاهبرداران اخیرا با استفاده از عباراتی مانند “بهای از دبی تماس خواهد گرفت”، شروع به کلاهبرداری از مردم کرده اند.

داستان های پرطرفدار cre

کلاهبرداران تحت پوشش خرید کالاهای با تخفیف از دبی، وعده‌های فریبنده‌ای به قربانیان احتمالی می‌دهند، مانند آیفون 14 کاملاً جدید. قربانیان نمی‌دانند که پذیرش این پیشنهاد جذاب عواقب جدی خواهد داشت.

ویراگ دوشی، یک تاجر 24 ساله از دهاندوکا در منطقه احمدآباد، یکی از قربانیان اخیر این کلاهبرداری با شماره مجازی است، بر اساس مقاله TOI. دوشی در 18 آوریل پیامی در حساب اینستاگرام خود دریافت کرد.

“تبریک می گویم!” خوانده شد از Bade Bhai و Chhote Bhai، شما برنده یک آیفون 14 رایگان شده اید. فقط 3000 روپیه به عنوان یک هزینه متوسط ​​ارسال کنید. پرداخت از طریق UPI در تلفن مشخص شده.

دوشی بلافاصله مبلغ اسمی 3000 روپیه را طبق درخواست از طریق UPI در شماره ارائه شده پرداخت کرد زیرا او از امکان دریافت تلفنی به ارزش تقریبی 70000 روپیه به صورت رایگان هیجان زده بود.

روز بعد، دوشی از یک شماره تلفن با کد کشور +92 تماس گرفت. تماس گیرنده خود را با نام «باده بای» از دبی معرفی کرد و به دوشی قول داد که آیفون 14 و ساعت او بسته بندی شده و برای تحویل در فرودگاه سورات آماده شده است. دوشی مشتاقانه منتظر دریافت اشیای گرانبهای خود بود.

روز بعد، ‘سانجی شارما’ با دوشی تماس گرفت و وانمود کرد که مسئول ارسال بسته است. شارما که به زبان گجراتی مسلط است، 8000 روپیه اضافی برای تحویل درخواست کرد. دوشی پول نقد را موظف کرد و پرداخت کرد زیرا به کلاهبرداران اعتقاد داشت. در کمال ناامیدی، او هرگز ساعت یا آیفونی را که به او وعده داده بودند، دریافت نکرد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما