Pakistan Deny Afghanistan T20I Series Clean Sweep, Win 3rd Game By 66 Runs To Regain Pride, WATCH | اخبار کریکت

افغانستان هرگز پاکستان را در مسابقه T20I قبل از سری سه بازی که هفته گذشته در شارجه آغاز شد، شکست نداده بود. تیم رشید خان نه تنها با پیروزی پشت سر هم در مسابقات T20I در برابر قهرمانان سابق جهان T20 پاکستان، بلکه با ضمیمه کردن سری سه مسابقه، موفق به ایجاد تاریخ شد.

در بازی سوم دوشنبه (27 مارس) افغانستان این فرصت را داشت تا پاکستان را در سری T20I برای اولین بار در تاریخ کریکت خود سفید کند. اما پاکستان که پنج بازیکن خط مقدم را پس از سوپرلیگ پاکستان (PSL) 2023 ترک کرده است، افغانستان را در بازی پایانی با 66 ران شکست داد تا ظاهری از غرور به دست آورد.

پاکستان در نهایت موفق شد با نتیجه چالش برانگیز 182 بر 7 پیروز شود و سپس با 8 توپ باقی مانده، افغانستان را با نتیجه 116 شکست داد. شاداب خان کاپیتان موقت پاکستان و احسان الله کاپیتان سریع جوان شش ویکت مشترک داشتند. شاداب با 3-13 اولین بازیکن مردان پاکستانی شد که در T20s به 100 ویکت رسید. احسان‌الله با تحویل‌های سریع و کوتاه خود، 3-29 به دست آورد.

شاداب با شکستن یک توپ 17 توپ 28 پس از اینکه ساییم ایوب در نیم قرن با یک دوندگی اولین T20 خود را از دست داد، در اواخر دوران شکوفایی خود را با خفاش فراهم کرد. شکست در لاستیک مرده نتوانست تلاش تاریخ ساز افغانستان را در پیروزی در اولین مسابقه و سری 2-1 خود در برابر پاکستان در هر قالبی از بین ببرد.

رشید خان کاپیتان افغانستان گفت: “این یک موقعیت ویژه است که بخشی از این تیم باشم.” ما در این سریال پیروز شدیم، اما بخش هایی برای بهبود داریم. ما تحت فشار به خوبی پاسخ دادیم. ما در گذشته تحت فشار بودیم اما خوشحالم که در چند بازی تعقیب کردیم.”

نجیب الله زدران بازنشسته شد، اولین توپی که با او روبرو شد پس از ضربه زدن احسان الله به کوره، صدمه دید. عظمت الله عمرزی، جانشین ضربه مغزی، قبل از اینکه آخرین مردی باشد که اخراج می شود، 21 بازی را انجام داد. پاکستان در دو T20 اول فقط 92-9 و 130-6 را به دست آورد اما به خوبی با شرایط سازگار شد.

سایم چپ دست به خوبی در برابر سرعت و چرخش رشیدخان ضربه زد، دو شش و چهار برون زد، در حالی که عبدالله شفیق 23 توپ از 13 توپ زد و سرانجام پس از شکست در گلزنی در چهار T20 قبلی، خشکسالی خود را شکست. افتخار احمد که اولین مسابقه خود را در این سری بازی کرد، 31 توپ از 25 توپ به دست آورد و همراه با شاداب در اورهای مرگ به خوبی شتاب گرفتند تا به پاکستان کمک کنند تا بهترین مجموع خود را در این سری ثبت کند.

شاداب گفت: “ما می خواستیم با نت بالا به پایان برسانیم و این کار را انجام دادیم.” ما نیاز داشتیم برای غرور پاکستان بازی کنیم و این کار را انجام دادیم. انگیزه اصلی این سریال فرصت دادن به جوانان بود. امیدوارم از این مسابقات اعتماد به نفس پیدا کنند و در درازمدت به آنها کمک کند.”

افغانستان در این تعقیب و گریز به سختی تلاش کرد و هفت ویکت آخر خود را برای 45 ران از دست داد.

(با ورودی های PTI)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما