جی مت (GAMAT) منابع آزمون جی مت نحوه ثبت نام آزمون جیمت

 

درباره آزمون جی مت:

 

GMAT مخفف Graduate Management Admissions Test می باشد. ازمون GMAT از آزمون های پیچیده و کارامد و استاندادی است که برای سنجش و پذیرش دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته ههای مدیریتی مخصوصا MBA را دارند مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع دکتری را دارند میبایست GRE یا GMAT زا حداقل یک بار امتحان دهند، تجه داشته باشید که باید به مثابه اکثر فرهیختگان است و برخی از دانشجویان محترم که قصد تحصیل در مقطع ارشد در اروپا را دارند نیز بدون این آزمون ها موفق به کسب پذیرش گشته اند.

 

 

CAT

آزمون جی مت (GMAT) به صورت کامپیوتری و با سیستم  CAT یا Computer adaptive test برگزار می شود .برای ایرانیان عزیز که خواهان گذراندن این آزمون هستند در حال حاضر مرکزی وجود ندارد و میبایست برای آزمون جیمت به کشورهای مجاور مانند ترکیه، امارات، آذربایجان و … سفر کنند. لازم به ذکر است برای ثبت نام نیز تا چند وقت پیش فقط میبایست از طریق تلفن اقدام میشد و ثبت نام اینترنتی نیز میسر نیست.

 

 

 

منابع آزمون جی مت

 

 

منابع آزمون جی مت

 

موسسات زیادی در امریکا و اروپا به نشر و تدریس آزمون جی مت پرداخته اند و منابعی آزمون را در اختیار کاربرانشان قرار میدهند از جمله این سایت ها میتوان به وبسایت منهتن و یا پرینستون اشاره کرد. این سایت ها نه تنها به سختی برای ایرانیان در دسترس قرار میگیرند بلکه به خاطر تحریم های متعدد جمهوری اسلامی از خدمات به شهروندان ایران سر بازمیزنند.

لذا داوطلبان آزمون جی مت  برای خرید منابع جی مت با مشکلات متعددی باید دست و پنجه نرم کنند که از اساس بیهوده است. ما در ازاد مدیر منابع ازمون های جی مت ، جی ار ای و تافل و آیلتس را یک جا جمع آوری کرده ایم

 

 

 

مهارت ریاضی ( Quantitative ) ( Q )  :

اين قسمت سوال هاي رياضي است. برای پاسخ دادن به ۳۷ سوال این بخش مدت ۷۵ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. برای پاسخ دادن به سوالات این بخش، نیاز به دانش ریاضیات، جبر در سطح ابتدایی،  دارید.

…. بخش کوآنت شامل دو نوع سوال است :

۱ . حل مسئله ( Problem Solving ) :

به شما سوالاتی داده میشود و جواب آن ها را در گزینه ها از شما میخواهد، احتمالا در کنکور یا دانشگاه ازین نوع سوال بسیار دیده باشید. و جواب دادن به آن ها برای شما در جی مت عادی باشد. هرچند همین سوال ها وقتی سخت می شوند کار را به تنگنا می رساند.

۲ . کفایت داده ها ( Data Sufficiency ) :

قسمت سخت کار همین جاست. بسیاری از ما با این مفهموم در جی مت ناآشنا هستیم.  ( کسانی که برای  MBAکنکور داده باشند با این سوالات برخورد داشته اند. )

در این گونه  سوالات، به یک صورت مسئله کوتاه یا سوال داده میشود. بعد به شما اطلاعات یگری به صورت ۲  پیش فرض داده می شود. در اخر از شما خواسته میشود  که ” آیا ۲ فرض داده شده برای پاسخ دادن به سوال کافی است یا خیر؟ “.برای آشنایی بیشتر با سوالات دیتا سافیشنسی یا کفایت داده ها منابع آزمون جی مت آزاد مدیر را مطالعه کنید.

 

 

 

 

پاسخ دهی به سوالات جی مت

برای جواب دادن به این گونه سوال ها، بايد بسنجید كه آيا با داشتن اطلاعات موجود در هر فرضیه می توان سوال را حل کرد یا نه ؟

 آیا اطلاعات موجود در فرضاول یا دوم به تنهایی کافی هست ؟

 ایا برای حل سوال به هردو فرضیه نیاز داریم ؟

 آیا اگر هر دو سوال را نیز در نظر بگیرید باز هم سوال حل نمیشود ؟

…… جالب است بدانید که این سوال ها از شما جوابی نمیخواند اما بعضی موارد باید با پیشفرض ذهنی سوالات را بالا و پایین کنید . تنها از شما می خواهند ” آیا برای پاسخ به سوالات این جواب ها و فر ها کافی اند یا خیر؟

 

 

ادامه دارد…

 

 

 

 

ادامه دارد…