پس از حمله به کاروان بورکینافاسو چندین کشته و ده ها ناپدید شدند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

دولت روز سه‌شنبه اعلام کرد پس از حمله شبه‌نظامیان اسلام‌گرا به یک کاروان 150 خودرویی که روز دوشنبه به شهری در شمال بورکینافاسو می‌رفتند، 11 سرباز کشته و حدود 50 غیرنظامی ناپدید شدند.

لیونل بیلگو سخنگوی دولت در بیانیه ای اعلام کرد که در این حمله 28 نفر از جمله 20 سرباز زخمی شدند. ارتش در بیانیه قبلی گفته بود که ده ها کامیون منهدم شده است.

این حمله در کمون Gaskinde در استان سوم رخ داد، جایی که جهادگران مرتبط با القاعده و داعش از سال 2015 حملات را تشدید کرده و مناطقی را تصرف کردند.

ستیزه جویان چندین منطقه را محاصره کرده اند، بنابراین کاروان های دولتی و قطرات هوایی کالاهای ضروری را به غیرنظامیان گرفتار تحویل داده اند.

این کاروان که تحت اسکورت نظامی بود، در حال حمل تدارکات به شهر جیبو، کمی بیش از 20 کیلومتری (12 مایلی) از گاسکینده بود.

ویدئویی که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است، مردم را نشان می دهد که در حال تقلا برای بازیابی کالاها از حداقل 12 کامیون شعله ور و توده ای از دود هستند که در سرتاسر خاکریزها کشیده شده است.

ویدئوی دیگر جمعیتی را نشان می‌دهد که از خودروهای کاروانی که از حمله جان سالم به در برده و به جیبو رسیده بودند استقبال می‌کنند.

رویترز نتوانسته این فیلم را تأیید کند.

دو تن از ساکنان محلی و یک منبع نظامی گفتند که شبه نظامیان مظنون دوشنبه شب دفتر شهردار را آتش زدند و یک نفر را در شهر بونی ربودند.

بونی در بزرگراه N1 است که پایتخت اواگادوگو را به شهر جنوب غربی بوبو-دیولاسو متصل می‌کند، و بسیار بیشتر از بسیاری از فعالیت‌های شبه‌نظامی در جنوب است. این در حدود 16 کیلومتر (10 مایل) از Hounde است، جایی که عملیات استخراج طلا وجود دارد.

در دهه گذشته با گسترش شورش اسلامگرایان که در مالی ریشه دوانید، ناامنی در سراسر ساحل غرب آفریقا افزایش یافته است. با وجود حضور نیروهای خارجی و حافظان صلح سازمان ملل، هزاران نفر کشته و بیش از دو میلیون نفر آواره شده اند.

شورشیان جاده ها را مین گذاری کرده اند، شهرها را محاصره کرده اند، تاسیسات آبی را ویران کرده اند و تلاش ها برای تامین مجدد مناطق منزوی شده شمال و شرق بورکینافاسو را تضعیف کرده اند.

حداقل 35 غیرنظامی در سپتامبر کشته شدند. 6 هنگامی که یک وسیله نقلیه در یک کاروان با بمب کنار جاده ای بین شهرهای شمالی جیبو و بورزانگا برخورد کرد.

ناامیدی در مورد خشونت های مارپیچ باعث کودتای نظامی علیه روچ کابوره، رئیس جمهور سابق بورکینافاسو در ژانویه شد. اما حکومت نظامی حاکم نیز برای خنثی کردن حملات تلاش کرده است.

(رویترز)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances