مدیریت بازرگانی چیست ؟اهداف این رشته واحدهای درسی و گرایش های آن؟آینده شغلی؟

,
مدیریت بازرگانی

مدیریت_بازرگانی چیست ؟اهداف این رشته چیست ؟واحدهای درسی و گرایش های آن چیست ؟آینده شغلی این رشته چیست ؟

اینها همه سوالاتی هستند که هنگامی که ما با یک عنوان تحصیلی رو به رو می شویم .در ذهن به وجود می آید پس تا انتهای این مطالب با ماباشید . در پست  های قبل رشته مدیریت  را همراه با گرایش های آن معرفی کردیم . اما در این پست اطلاعات لازم درباره ی رشته  مدیریت بازرگانی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و شما پی خواهید برد که مدیریت بازرگانی چیست؟

 

مدیریت بازرگانی چیست ؟

رشته مدیریت بازرگانی یکی از رشته های آموزش عالی است . هدف آن تربیت و تفهیم نیروی انسانی متخصص در جهت ارتقای سطح اقتصادی و بازرگانی است . دانشجویان این رشته پس از پایان دوره تحصیلی خود مهارت های کافی جهت اداره ی نبض بازار از سود وزیان ها را فراخواهند گرفت . این رشته در واقع یکی از ارکان مهم شرکت ها و نهادهای تجاری است چرا که لازمه موفقیت داشتن مدیری با تدابیر مدیریتی و اقتصادی است . به این جهت که بتواند ارتباط بین مشتری و خریدار را به درستی برقرار کند . در واقع یک مدیر بازرگانی اصلی ترین نقش را در سود و زیان شرکت ها و نهادهای تجاری می تواند ایفا کند .آینده مدیریت بازرگانی نیز با توجه به توضیحات داده شده خوب پیش بینی می شود.

 

اهداف این رشته چیست ؟

این رشته در پی آن است نیرویی را تربیت کند جهت پیش برد اهداف مدیریتی که توانایی تجزیه و تحلیل مسائل مختلف را  داشته باشند تا بتوانند امور مربوط به سود و زیان شرکت یک شرکت را به درستی پیش بینی و برآورد کنند.لذا باید توانایی لازم جهت ارائه راهکاری درستی را برای عبور از بحران های اقتصادی پیشنهاد دهد . همچنین هدف بعدی این رشته این است که دانشجویان و درواقع مدیران آینده را با وظایف اساسی سازمان های بازرگانی آشنا کند .

 

واحد های درسی و گرایش های این رشته چیست ؟

دوره تحصیلی این رشته در مقطع کارشناسی ۴ سال است که شامل ۸ نیمسال (۸ ترم ) می شود . تعداد کل واحد های درسی این رشته ۱۳۳ واحد است .

در زیر شمای کلی تعداد واحدها را برای دروس عمومی تخصصی مشاهده خواهید کرد .

  • دروس تخصصی ۳۶ واحد
  • دروس اصلی ۳۰ واحد
  • دروس پایه ۴۱ واحد
  • دروس اختیاری ۶ واحد
  • دروس عمومی ۲۰ واحد

در  تصویر زیر  دروس ۵ ترم تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی را مشاهده خواهید کرد :

دروس رشته

دروس ترم ۱ و ۲ و ۳ رشته مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی

دروس ترم ۴ و ۵ رشته مدیریت بازرگانی

 

آینده مدیریت بازرگانی (آینده شغلی این رشته) به چه نحو است   ؟

فارغ اتحصیلان این رشته پس از اتمام تحصیلات آکادمیک خود میتوانند در زمینه های مختلف بازرگانی اعم از کارآفرینی ، پست های مدیریتی در شرکت ها و نهادهای بازریابی به فعالیت بپردازند . بازر کاری این رشته باتوجه به نیاز جامعه در سطح خوبی به سر می برد و انتظار می رود این امر همچنان پایدار بموند ..حداقل تا چند سال پیش رو. در کل آینده مدیریت بازرگانی روشن است به شرط ها و شروط ها.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *