متولد از غم و اندوه، انکوباتور یک زوج در برادوی 20 ساله شد

در سال 2002، جنی و جان استینگارت، انکوباتور آف برادوی، Ars Nova را به عنوان راهی برای قدردانی از برادر جنی، گابریل وینر، که در سال 1997 بر اثر آنوریسم مغزی در سن 26 سالگی درگذشت، تأسیس کردند. اکنون که این تئاتر غیرانتفاعی بیستمین سالگرد خود را جشن می گیرد. ، این زوج با مبارزه سخت دیگری روبرو هستند: جان مبتلا به ALS است، اختلال عصبی شدید که به نام بیماری لو گریگ نیز شناخته می شود.

جنی اشتینگارت در مصاحبه اخیر خود در خانه خود گفت: “هر تجربه دردناکی در زندگی من – اگر مجبور باشم از طریق آن زندگی کنم، با یک درس و روشی برای جبران آن طرف مقابل خواهم آمد.” در سمت غربی بالا “زیرا یک باخت بدون هیچ معنایی پشت سر آن زندگی کردن با آن واقعا سخت است.”

بنابراین، این سالگرد، که قرار است با یک جشن در روز دوشنبه جشن گرفته شود، باعث می شود که Steingarts احساس رضایت زیادی داشته باشد، زیرا موسسه ای را ایجاد کرده است که – در پی حملات 11 سپتامبر – نقش مهمی در پیشرفت حرفه ای بسیاری از هنرمندان ایفا کرده است. .

از جمله کسانی که در آرس نوا کار کرده اند می توان به لین مانوئل میراندا، توماس کیل، کریستوفر جکسون و فیلیپا سو از شهرت “همیلتون” اشاره کرد. بریجت اورت، بازیگر و مجری کاباره سریال تحسین شده HBO “Somebody Somewhere”; و دیو مالوی که “ناتاشا، پیر و دنباله دار بزرگ 1812” را در آرس نوا خلق کرد.

اخیراً، Ars Nova قطعه موسیقی-تئاتری بسیار تحسین شده هدر کریستین “Oratorio for Living Things” را پس از تاخیر در تعطیلی همه گیر ارائه کرد.

جفری سلر، تهیه کننده «همیلتون»، گفت: «این تئاتر کار خوبی در پرورش هنرمندان خارق العاده انجام داده است. ” – از آرس نوا بیرون آمد. او افزود: “بسیاری از مردم چیزهایی می سازند، اما تعداد کمی از آنها 20 سال بعد حیاتی هستند.”

وقتی آرس نوا به اورت پیشنهاد خانه خلاقانه داد، او در بارهای کارائوکه اجرا می کرد. با حمایت او، او در سال 2007 نمایش انفرادی خود را با نام “حداقل صورتی” در Ars Nova توسعه داد. اورت می‌گوید: «شوق آنها نسبت به خودم به من بازگردانده شد، زیرا هیچ‌جا چیزی به دست نمی‌آوردم. اگر آنها چیزی در من نمی دیدند، شغلی نداشتم.»

شب بداهه رپ “Freestyle Love Supreme” در Ars Nova آغاز شد که به تولد موزیکال “KPOP” نیز کمک کرد.

کارگردان الکس تیمبرز (“مولن روژ! موزیکال”، “خونین اندرو جکسون”) با کمدی روز رستاخیز پیتر سین ناچریب “بوم” در Ars Nova شروع کرد. او گفت: «این اولین باری بود که به صورت حرفه‌ای برای کارگردانی استخدام شدم و به طراحانی دسترسی پیدا کردم که هرگز به تنهایی نمی‌توانستم با آنها کار کنم. “این نه تنها یک هدیه بود، بلکه یک جهش ایمان بود.”

در این گالا، Ars Nova یک تعهد مالی از Steingarts را اعلام خواهد کرد که علاوه بر نمایش ورایتی فعلی آن، “Showgasm”، امکان ارائه سازگارتر کمدی را فراهم می کند. به عنوان مثال، جان استینگارت با اشاره به برنامه «ملت آفرینش» آرس نوا، یک برنامه متنوع زنده و پرطرفدار که کمدین بیلی آیچنر در آن حضور داشت، گفت که کمدی – و همچنین موسیقی – به «جایی که فرهنگ جوانان در حال حاضر است» می‌خورد.

جنی استینگارت، 55 ساله، اهل منهتن، گفت که والدینش – مایکل ای. وینر، که به تأسیس ایستگاه های رادیویی زنجیره ای Infinity Broadcasting کمک کرد، و زنا، یک معلم موسیقی و خواننده – او را تشویق کردند که اشتیاق خود را دنبال کند. او به یاد آورد که از آنها پرسید: “شما با چه چیزی هماهنگ هستید؟” “چیزی که شما را جرقه می زند چیست؟”

جان که اکنون 55 سال دارد، در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شد و تهیه کننده نمایش برادوی “خدا گفت “ها!” جولیا سوینی بود. آنها در سال 2002 ازدواج کردند و اکنون دارای سه فرزند 19، 16 و 13 ساله هستند.

جنی پس از مرگ برادرش که از موسیقی اولیه ضبط شده بود، گفت که او و جان “اجازه دادند میراث او الهام بخش خلق هنر جدید باشد.”

در سال‌های اولیه، Steingarts، همراه با مدیر هنری موسس تئاتر، جیسون ایگان، هر شب برای استعدادیابی بیرون می‌رفتند، رویکردی که تا امروز ادامه دارد. ایگان گفت: “ما به جای هنرمندان با رزومه به هنرمندان با پتانسیل نگاه می کنیم.”

آرس نوا که پرچم خود را در خیابان 54 غربی نصب کرد، به سرعت خود را به عنوان فضایی تثبیت کرد که در آن هنرمندان می‌توانستند شانس‌های بزرگی داشته باشند، جایی که «می‌توان گفت، من می‌خواهم یک اپرای الکترو پاپ درباره برشی از «جنگ و صلح» بسازم. Renee Blinkwolt، مدیر اجرایی تولید شرکت، با اشاره به “دنباله دار بزرگ” که برنده جوایز تونی برای نورپردازی و همچنین طراحی منظره شد، گفت. (در سال 2016، تهیه کنندگان تجاری نمایش موافقت کردند که نحوه اعتبار بخشیدن به مشارکت Ars Nova در “Great Comet” در Playbill را اصلاح کنند.)

Ars Nova که در سال 2019 دومین تئاتر خود را در خانه گرینویچ در دهکده افتتاح کرد، علیرغم تثبیت جایگاه خود به عنوان یکی از عناصر اصلی چشم انداز تئاتر نیویورک، با بودجه عملیاتی سالانه حدود 4 میلیون دلار و کارکنان 14 نفره، نسبتاً خراب است. برنامه یارانه بلیت قیمت ها را پایین نگه می دارد و در این فصل هر چه می خواهید بپردازید.

در طول همه گیری، هیچ کارمندی مرخص نشد، تا حدی به لطف برنامه محافظت از چک حقوق، که حدود 10 درصد از بودجه مورد نیاز برای حفظ حقوق هنرمندان و کارکنان را پوشش می داد.

این روزها، Steingarts کمتر درگیر اداره سازمان هستند، اما همچنان نقش حمایتی قوی ایفا می کنند. جان بیشتر وقت خود را صرف تحقیق در مورد بیماری خود می کند – او گفت: “من آن را ترک نمی کنم” – با درک اینکه او خوش شانس است که پنج سال پس از تشخیصش زنده است. جان که روی ویلچر پشت میز آشپزخانه اش نشسته بود، خود را نیز توصیف کرد: “در مورد پذیرش حتی یک دلسرد”.

“من آدمی نیستم که چه برد و چه باخت، زمان زیادی را صرف این سوال کند که چرا من،او گفت.

با این حال، جنی کمی کمتر می پذیرد، اگرچه تمام تلاش خود را می کند تا آن را حفظ کند.

او گفت: “من نمی خواهم دبی داونر باشم و همچنین نمی خواهم پولیانا باشم.” برای من واقعاً مهم است که به قدردانی که دارم و موهبت‌هایی که از بدترین چیزها می‌آیند تکیه کنم.»

اگرچه خانواده نزدیک Ars Nova مجبور شده اند خود را با چشم انداز آینده بدون یکی از والدین خود وفق دهند، هنرمندان تلاش می کنند کاری را انجام دهند که همیشه انجام داده اند: مثبت بمانند و پشتکار داشته باشند.

اورت می‌گوید: «تراژدی از دست دادن برادرش و آنچه که جان می‌گذرد، بی‌رحمی زندگی است. “اما من واقعا خوشحالم که آنچه آرس نوا داده است ادامه می یابد. قرار دادن مردم در مسیر و دادن فرصت به آنها – چه هدیه ای بهتر است؟”

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما