فرارو | دلار روی تپه تاریخی است

روز سه شنبه شاخص قیمت ارز در بازار غیررسمی تهران با رشد 33 هزار تومانی به اوج تاریخی خود رسید. بر اساس نظر برخی کارشناسان، مهم ترین عامل افزایش قیمت دلار، انتقال دارایی های خارجی حذف شده از بازار سرمایه به بازار است. از سوی دیگر برخی از تحلیلگران نیز بر این باورند که شرایط تورمی در اقتصاد کشور و انتظارات تورمی ایجاد شده در بازار را می توان از دیگر دلایل مهم پیشروی دلار در کانال 33 هزار تومانی دانست.

به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که بررسی های انجام شده از معاملات رسمی بازار ارز حاکی از آن است که با وجود تغییر کانال دلار آزاد، قیمت این ارز در معاملات توافقی روند قابل توجهی از خود نشان داده و در قیمت ارز نشان داده شده است. کانال 31 هزار تومان معامله انجام شد. در نهایت قیمت هر ورق اسکناس آمریکایی با حدود 250 تومان افزایش نسبت به قیمت روز دوشنبه به 33 هزار و 400 تومان در پایان روز معاملات رسید. با افزایش قیمت دلار در بازار روز گذشته، قیمت سکه طلا نیز دچار نوسان شد و به کانال ششم 15 میلیون تومان رسید.

دلار روی تپه تاریخی است

روز گذشته سه شنبه ۱۹ فروردین فعالان بازار تهران شاهد رسیدن شاخص قیمت ارز به اوج تاریخی خود بودند. هر ورق این اسکناس آمریکایی صبح دیروز با 100 تومان افزایش نسبت به قیمت روز دوشنبه به مبلغ 33 هزار و 250 تومان آغاز شد. با عبور از بازار، قیمت این ارز در ساعات میانی دوباره افزایش یافت. اگر قیمت هر کانال را به طور مساوی به 10 سطح تقسیم کنیم، عمده فعالیت قیمت دلار آزاد در معاملات بعد از ظهر دیروز در کانال های سوم و چهارم 33 هزار تومان صورت گرفت. در نهایت نرخ ارز مذکور با 250 تومان افزایش نسبت به قیمت روز گذشته به مبلغ 33 هزار و 400 تومان رسید. البته عصر دیروز روند افزایشی دلار در تک تک معاملات ادامه یافت و قیمت در محدوده 33 هزار و 400 تا 33 هزار و 650 تومان در نوسان بود. تحلیلگران اصلی بازار ارز تهران دو عامل مهم «خروج سرمایه ها از بازار سرمایه» و «انتظارات تورمی در فضای بازار» را از عوامل افزایش قیمت دلار در روز گذشته می دانند. این در حالی است که انتشار سخنان رابرت مالی، نماینده ایران در دولت آمریکا مبنی بر از بین رفتن احتمال از سرگیری مذاکرات برجام در روز گذشته، توانست عامل دوم را نیز افزایش دهد. انتظارات از تورم

با افزایش 250 تومانی نرخ ارز در معاملات دیروز، قیمت سکه طلا نیز شوک وارد کرد و قیمت هر قطعه سکه طلا در معاملات بعدازظهر دیروز با حدود 360 هزار تومان افزایش نسبت به قیمت روز دوشنبه رسید. 15 میلیون و 630 هزار تومان . .

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما