سازمان ملل و یوفا با آغاز مسابقات یورو زنان به اهداف پایدار می پردازند |

FFTG همچنین برای دستیابی به تغییر رفتاری و ایجاد شیوه های پایدار در صنعت فوتبال در نظر گرفته شده است. اولین سازمانی که به آن ملحق می شود یوفا است، نهاد حاکم اروپایی بازی، و سازمان ملل از دیگر اعضای جامعه فوتبال – از لیگ ها و باشگاه ها گرفته تا بازیکنان، گروه های هواداران و شرکای رسانه ای – دعوت کرده است تا از یوفا پیروی کنند و متعهد شوند تغییر مثبت

قهرمانان SDG

این به معنای پذیرش اصول سازمان ملل در مورد توسعه پایدار و حقوق بشر، توسعه شیوه های تجاری پایدار، عمل به عنوان قهرمانان اهداف توسعه پایدار (SDGs) و بالا بردن شهرت اهداف است.

برای نشان دادن چگونگی تبدیل تعهدات FFTG به عمل، اتحادیه فوتبال نروژ در حال راه اندازی یک پروژه آزمایشی با تیم های ملی، فوتبال پایه و لیگ های خود و همچنین شریک رسانه ای خود برای همکاری در حمایت از SDGs و همکاری نزدیک با سازمان ملل نتایج را با علاقه مندان به پیوستن به FFTG به اشتراک بگذارد.

آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل، گفت: «سازمان ملل صدای قدرتمندی را که فوتبال در جامعه جهانی دارد و نقشی که فوتبال می‌تواند در افزایش آگاهی برای اهداف توسعه پایدار ایفا کند، به رسمیت می‌شناسد.

قدرت فوتبال

«فوتبال نه تنها محبوب‌ترین ورزش در جهان است، بلکه در دسترس‌ترین ورزش نیز هست. تنها چیزی که نیاز دارید یک توپ است تا مردم دور هم جمع شوند. هر روز، میلیون ها نفر در سراسر جهان، چه در یک زمین موقت، چه در حیاط مدرسه و چه در یک استادیوم غول پیکر، این بازی را انجام می دهند. به همین دلیل است که ما از راه اندازی این ابتکار هیجان زده و مفتخریم.”

FFTG که توسط سازمان ملل رهبری و مدیریت می شود، روز چهارشنبه با یک رویداد مجازی راه اندازی شد که شامل گفتگو با خانم خانم بود. محمد و الکساندر چفرین رئیس یوفا. ضبط این رویداد در کانال یوتیوب سازمان ملل در اینجا موجود است.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما