دانشگاه های مدیریتی جهان در اخرین رده بندی سازمان CWUR درسال ۲۰۱۷

,
بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

بزرگ ترین دانشگاه های مدیریتی دنیا چه دانشگاه هایی هستند؟

خوب اول از همه میخواهیم مرکز نشر این اطلاعات و رتبه بندی کل دانشگاه ها و دانشگاه های مدیریتی لیست ما را به شما معرفی کنیم.

فهرست رتبه‌بندی بزرگ ترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷ از سوی موسسه CWUR:

مرکز جهانی دانشگاهی (CWUR) اطلاعات برترین دانشگاه هارا انتشار میدهد.

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه‌های حاضر در این رتبه‌بندی به آدرس  http://cwur.org/2017.php مراجعه فرمایید.

بر اساس این لیست هشت دانشگاه ایران در این رتبه بندی هستند.مافقط هشت دانشگاه برتر رادر اخر توضیح خواهیم داد.

مرکز جهانی دانشگاه(CWUR) تنها مرکزی است که علاوه بر سنجش کیفیت تحقیقات  وعضوهای هیئت علمی دانشگاه ها،سطح کیفیت اموزش وپرورش دانشجویان دانشگاه ها را مورد بررسی کرده و تنها برای جمع اوری اطلاعات به نظرسنجی ها و اطلاعات ثبت شده توسط خود دانشگاه اتکا نمیکند.

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

۱- دانشگاه هاروارد

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

رکورد اولین دانشگاه های مدیریتی دنیا برای دانشگاه هاوارد است.

این دانشگاه در کمبریج،ماساچوست امریکا قرار دارد.ان را به عنوان قدیمی ترین مرکز اموزش عالی این کشور میشناسند.یکی از محبوب و مشهور ترین  دانشکده های دانشگاه هاوارد دانشکده ی بازرگانی این دانشگاه است  و بزرگترین کتابخوانه ی دانشگاهی علوم جهان را دارد.

این دانشگاه براین اصل پایبند است که دانشجوباید علاوه برا کسب اصول کسب و کار اصول اخلاقی تجارت را دربرگیرند.

در دانشگاه هاوارد دانشجویان میتوانند دردورشته ی تحصیلی همزمان تحصیل کنند و نیز شیوه اموزشی دانشگاه هاواردبرپایه مطالعات موردی پابرجاست.

در دنیا دانشجویان فارغ التحصیل MBA هاوارد به عنوان شایسته وبهترین متخصصان شناسخته شده اندودردوران تحصیل خودنیز‌پیشنهادات‌شغلی بسیارمطلوبی دارند.

مایکل بلومبرگ،رابرت کرافت و جفری ایملت فارغ التحصیلان این دانشگاهند.

شعار: ما رهبرهایی را اموزش میدهیم که دنیارا دگرگون میکنند.

۲- دانشگاه استنفورد

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

یکی از بزرگترین دانشگاه های مدیریتی دانشکده کسب وکار دانشگاه استنفنود است.این دانشکده خصوصی است ودر پالوالتو کالیفرنیا است.

این دانشکده با شرکتت های مشهوی همانند سیلیکون همکاری میکند و هدف خود را پرورش رهبرهایی با اخلاق برای تبدیل دنیا به یک جای بهتر میداند و همچنین تحصیلات اکادمیک خود را هم برگذار میکند.همچنین دوره های علمی کوتاه MBAرا برای دوره ی دکتری و فوق لیسانس خود ارائه میدهد.این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه امریکا در حوضه حمایت محیط زیست انتخاب شده استو با مدرسه ی لندن و دانشگاه هاوارد همکاری گشترده ای دارد.

شعار: کشف و یافتن ایده هایی که باعث میشوند رهبرانی روشنفکر و خلاق باشیم ودرک مارا از مدیریت بهبود میبخشد.

۳ – (دانشگاه MIT)،دانشکده اسلون،موسسه فناوری ماساچوست

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

در کمبریج،ماساچوست امریکا دانشگاهی خصوصی و تحقیقاتی وجود دارد که در لیست ژ ما نیز است.

امروزه پس از صد سال که از تاسیس کالج مدیریت MIT میگذرد،بی تردید در سال ۱۹۱۴ به عنوان زی مجموعه ی گرایش امار یکی از بهترین دانشگاه های مدیریتی جهان است.این دانشگاه کلاس هایی برای تمام مقاطع دانشگاهی ارائه میدهد و دانشجویان را با کارگاه های اجرایی با اصول کار افرینی در مدیریت کسب و کار کشورهای درحال پیشرفت و کشورهای پیشرفته اشنا میکند.

گلاس های پرورش طرز فکر نو اورد وخلاق از دیگر دوره های مخصوص این دانشگاه است.

گوگل،ماکروسافت،ادوبی و فیس بوک بیشترین پیشنهاد کار را به فارغ التحصیلان این دانشگاه ها میدهد.

شعار: پرورش رهبرانی که جهان را به به جای بهتری تبدیل میکنند و اصول گرا و نو اور نیز هستند.

۴- دانشکده ی جاج دانشگاه کمبریج

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

دانشگاه کمبریج، چهارمین دانشگاه کسب وکار ازلیست برترین دانشگاه های مدیریتی است.این دانشگاه به خاطرتشویق تفکرانتقادی وخودکفایی دانشجوهایش مشهور است.

یکی از دلیل هایی که دانشگاه کمبریج به عنوان بهترین دانشگاه های مدیریتی و اموزش رهبران اینده شناخته میشود این است که یکی از الزامات فارغ التحصیل شدن  از این دانشگاه تحقیق هایی موردی و با پایان باز و داشتن توانایی پیدا کردن راه حل برای مشکلات است.

دانشجویان کمبریج از شیش قاره وبیش ازچهل کشوردنیاهستند.جمعه ی مجازی ان نیز سیلیکون فن نام دارد.

۵- دانشکده‌ی سید دانشگاه آکسفورد

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

پنجمین دانشگاه لیست برترین دانشگاه های مدیریتی جهان دانشگاه اکسفورد،قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان است که درشهراکسفوردانگلیس است.

اکثریت دانشجویان دانشکده ی مدیریت اکسفورد را یعنی چیزی حدود ۹۵ درصد ان را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند.

هدف این دانشگاه پرورش رهبران و کارافرینانی نواور و با چشم اندازی رو به فردا است.این دانشگاه طی برنامه هایی که برای دانشجویان خود تدارک دیده انهارا در طول هرترم یک یا دو هفته برای اشنایی دانشجویان خود با کسب وکارهای متختلف و فارغ التحثیلان سایر مناطق و کارافرینان برتر به مناطق مختلف جهان میبرد و انها در این سفرها سبک و شیوه ی مدیریت وتاسیس کسب وکار در مناطق مختلف جهان را درک میکنند.همچنین در کشور انگلیس دانشجویان این دانشگاه بیشترین امار شغل های مدیریتی را دارند.

۶- دانشگاه کلمبیا

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

دانشگاه کلمبیا  در شهر نیویورک امریکا واقع شده است و قسمت اقتصادی و مالی،بیشترین بخش دانشکده ی مدیریتی ان را تشکیل میدهد به همین دلیل  توانسته در لیست برترین دانشگاه های مدیریتی جای بگیرد.

دانشجویان سال اول دراین دانشگاه دریک گروه قرارمیگیرند ودروس یکسانی راطی میکنند ودورس تحصصی هررشته ازسال دوم اغازمیشود. این دانشگاه دوره های کاراموزی به صورت اختیاری که تضمین ورود دانشجویا به بازار کار است برای انها برگذار میکند. چندتن از فارغ التحصیلان این دانشگاه عبارتنداز:وارن بافت،برکشایر هاتاوی و سالی کراوچک.

شعار: پرورش رهبرها و ایده هایی که با مشاغل نوین،دنیارا دستخوش تحول میکنند.

۷- دانشکده‌ی هاس  دانشگاه کالیفرنیای برکلی

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

دانشگاه کالیفرنیایکی ازدانشگاه های مدیریتی است که دربرکلی امریکااست.مدرسه ی بازرگانی هاس،دومین دانشکده بازرگانی واقتصاد به لحاظ تاریخچه وقدمت درامریکاست.

متنوع ترین رشته های تحصیلی مدیریتی را دردنیا این دانشگاه ارائه میدهد و قسمتی از سه ازمایشگاه انرژی ایالات متحده است و به پیشرفت فعالیت های پژوهشی دانشجویان  کمک میکند.

این دانشگاه دوره های کوتاه مدت MBAرا به متقاضیان ارائه میدهد ولی برنامه تحصیلات کلاسیک این دانشگاه ۳ ساله است.

فعالیت های اموزشی دانشکده هاس بیشتر بر همکاری و تفکرانتقادی با کسب و کارهای منطقه خلیج سانفرانسیسکو تمرکز دارد.این دانشگاه با چند مرکز پژوهش جهان از جمله مرکزکسب وکار اسیا و مرکز تحقیقاتی املاک،اقتصاد و مستغلات شهری فیشر به عنوان یکی از مرجع های اصلی سرمایه گذاری شناخته میشود . ۳۷ درصد از دانشجوهای این دانشگاه رادانشجویان بین المللی تامین میکنند.

شعار: ۱- اعتمادبه‌نفس بدون تکبر ۲-  درک وضع موجود ۳-  بیشتر از خود ۴ – همیشه دانشجو

۸- دانشکده‌ی بوث دانشگاه شیکاگو

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

دانشگاه شیکاگو یکی از بهترین دانشگاه های مدیریتی و یک دانشگاه غیر دولتی است که در سال ۱۸۹۱ میلادی در ایالت ایلینوی شهر شیکاگو در آمریکا تاسیس شده. این دانشگاه حدود ۱۴هزار دانشجو دارد و چیزی حدود ۲۱%انهارا دانشجویان بین المللی و خارجی تشکیل میدهد. دانشجویان این دانشگاه ۸۲ جیازه نوبل را برنده شده اند. از دانشجویان برتر این دانشگاه مانند:ریچارد رورتی و جیمزواتسون و ساموئل هانتینگتون را میتوان نام برد.

تربیت رهبرانی که بتوانند از پس هر چالشی بر بیایند هدف این دانشگاه است و فارغ التحصیلان این دانشگاه بر اموزش MBAبالاترین نرخ اشتغال را میان دانشگاه های امریکا دارد و برنامه ی درسی سناریوهای دنیای حقیقی کسب و کار تمرکز داردو برای همین برخی دروس خود را در کارگاه های تجربی تجربه میکنند.

دانشجوباین دانشکده بوس باید در طی تحصیل خود با استارتاپ های نوپا همکاری کنند تا با دنیای تجارت اشناشوند.

درصورت تمایل میتوانند دوره ی کاراموزی خودشان رادرشرکت های خصوصی تجاری بگذرانندواز همین طریق بابازارهای جهانی وفرصت های اقتصادی رابسنجند.

شعار: بگذاریم زندگی بشر با رشد روزافزون دانش غنی شود.

۹- دانشکده‌ی وارتو دانشگاه پنسیلوانیا

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

این دانشگاه در شهر فیلادلفیا پنسیلوانیای امریکا است و توانسته در لیست بهترین دانشگاه های مدیریتی نیز جای بگیرد و رتبه ۹ بهترین دانشگاه جهان را به خود اختصاص دهد.این دانشکده اولین دانشکده ی کسب و کار امریکا است و در سال ۱۸۸۱تاسیس شده امروزه نیز دارای بزرگترین دیتابیس اقتصادی و مالی جهان است.این دانشگاه از گران ترین دانشگاه های دنیا از لحاظ شهریه تحصیل است وبا ازمون ها و گزینش سختی دانشجو میپذیرد و امروزه نیز دارای بزرگترین شبکه فارغ التحصیلی MBAحهان است. در سال اول تحصیل خود دانشجویان باید دروس سنتی اقتصاد،امار و مالیه بپردازند و از سال بعد دروس خود را انتخاب کنند.همچنین دانشجویان میتوانند در سال های بعد برای تحصیل به شعب دیگر دانشگاه اینسید در کشورهای دیگر پیش بگیرند.

همچنین این دانشگاه ازپژوهش های مستقل دانشجویان حمایت مالی میکنند.

ازفارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان به جف واینر،لوئیس پلات،ایلان ماسک وجان اسکالی اشاره کرد.

شعار: دانش برای عمل

۱۰- دانشگاه ییل

بزرگترین دانشگاه های مدیریتی

دانشگاه بیل در شهر نیوهیون ایالت کنتینکت امریکا اسو و دانشگاهی خصوصی است و درلیست بهترین دانشگاه های مدیریتی است.دانشجویان این دانشگاه باید در طول دوران تحصیل خود یک دوره ی مطالعات جهانی بگذرانند.این دانشگاه کمک هزینه ی تحصیلی را برای دانشجویانی که ترم تابستانی خود را به کاراموزی در بخش خدمات اجتماعی یا رفاع عمومی بگذرانند فراهم میکند. این پروژه های اجتماعی با این هدف هستند که چشم اندازی در کسب و کار به وجود اورند که بتوانند به حل معضلات اجتماعی از قبیل بی خانمانی و گزسنگی جهانی کمک کنند. از سال ۲۰۰۷ این دانشگاه بعضی از کلاس های خود را برای متقاضیان انلاین برگذار میکند.

شعار: کامل ترین دانشگاه تجارت امریکایی که بهترین رهبران همه ی سطوح را به جامعه معرفی میکند.

۸ مورد از دانشگاه های ایرانی موجود در رده بندی (CWUR):

دانشگاه های ایران در لیست CWUR

MBA  که ما در متن بالا گفتیم چه چیزی است؟

برنامه های MBA از دوره های اموزش مسال های اخیر در موضوع مدیریت است.

موضوعات و شکل ان هرساله درحال تغییر است این دوره ها بیشتراز صدسال سابقه دارند.

MBA مخفف Master of Business Administration که به معنی
کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.

دوره های MBA مخصوص افرادی ساخته شده است که به دنبال علم مدیریت هستند ولی دراین رشته تحصیل نداشته اند.

اکثر کسانی که در دوره های MBA چه به صورت ازاد و چه به صورت دانشگاهی تحصیل میکنند کسانی هستند که در رشته های دیگر بوده اند و برای تکمیل دانش مدیریتی خود در این ازمون ها شرکت میکنند.

گرایش های MBA برای چجور افرادی مفیدند و چه مخاطبانی دارد؟

رشته های MBA برای افرادی ضرورت داردکه فکر کارافرینی دارند و میخواهند کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند.

MBAبرای کسانی که کیفیت ارتباط بامدیران یاهمکارانشان پایین است مفیداست وهمچنین برای افرادی که درسمت های مدیریت یاسرپرستی هستندکاربردی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *