تغییر رشته به MBA

,
تغییر رشته به MBA ازاد مدیر

تغییر رشته به MBA :

یکی از بیشترین و مهمترین دغدغه های هر دانشجوی لیسانس اینه که آیا اصلا این رشته مثلا مهندسی به درد من میخوره یا نه؟

و تب و تاب تغییر رشته به mba شروع میشه.

خب اولین سوالی که ذهن هر جستجوگرو مشغول خودش میکنه اینه که حالا این mba چی هست ؟ اما قبل از پاسخ به این سوال که آیا تغییر رشته به mba واسه چی هست و کیا این کارو انجام میدن، باید بدونید که  دو تا درس ریاضی و زبان شما باید قوی باشه و تنها در صورتی میتونید تو این رشته پذیرش بشید که این دو تا درسو نه در حد خوب بلکه عالی مسلط باشین.

مثال

بزارین یه مثالی بزنم اگه شما زبان رو تو دوره کارشناسی ۶۰ درصد زدین جا داره که بهتون تبریک بگم اما باید بدونید تو این ۴ سال لیسانستون باید ابن ۶۰ رو به ۸۰ نزدیک میکردی. همون طور که خودتونم میدونید رسوندن درصد ۶۰ به ۸۰ همون قد سخته که رسوندن نمره ۱۴ به ۱۹٫

حالا اگه من کمی هم اغراق کردم خودتون باید بدونید که تا حدودی همینطوره. کلا کسانی که میخوان تغییر رشته به mba بدن باید از خوبا باشن یعنی جزو شاگرد زرنگا، باز اینم بگم که دانشگاه های تهران یا کلان شهرارو من میگم وگرنه خب شاید بتونید تو یه دانشگاه نه چندان خوب هم پذیرش شید بدون اینکه از خوبا باشی. خب تا اینجا سه تا چیز فهمیدیم، کسانی تغییر رشته به mba میدن که سه تا ویژگی داشته باشن، اول زبان قوی، دوم ریاضی قوی، سوم هم باید از خوبا باشن، حالا اینو تو قسمت استعداد های تحصیلی بیشتر راجع بهش صحبت میکنیم.

 

تغییر رشته به MBA ازاد مدیر

حالا بریم سرغ این که تو این رشته قراره چه چیزایی یاد بگیری؟

کلا یلدتون باشه که mba یک زیر شاخه از مدیریت هست و همون طور که از m کلمهmanagment میشه حدسش زد.شما دروسی رو مرتبط با این رشته پاس میکنید، از مهم تریناشون بازاریابی ها و مدیریت های استراتژیک ها هستن، حالا من اینجا اسم چند تا از درسا رو میارم که بتونید خودتون بیشتر راجع بهش سرچ کنید و خودتون درک کنید که آقا ، خانم ایا تغیرر رشته به mba اصلا کار من هست یانه؟

اصول اقتصاد

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت مالی

مدیریت بازاریابی

نظریه های سازمان و مدیریت

حسابداری برای مدیران

تحقیقات بازاریابی

مدیریت استراتزیک پیشرفته

این بحث رو تا همینجا میبندم اگه سوالی داشتین تو فروم یا همینجا بپرسین اما یادتون باشه بدون تحقیق و بی گدار به آب نزنید.

خیلی از دوستان به هوای این که این رشته فقط خوندنیه و با مهندسیا فرق داره و اسون تره اومدن و حالشونم گرفته شده. اما دوستانی که با عشق و علاقه و البته استعداداشون اومدن الان وضعیتی خوبی دارن هم از لحاظ علمی هم روحیه.

در واقع کسانی که تغییر رشته به mba رو سر لوحه کارشون از لیسانس قرار میدن اگه بهش ایمان داشته باشند آخر و عاقبت خوبی دارند، چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ اعتماد به نفس.شاید اینجوری در نظر بگیرین که هم قراره پولدار بشین هم واسه خودتون کسی بشین،

چی از mba بهتر؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *