با افزایش آلودگی های کووید، چین بازگشت به قرنطینه را رد می کند

در ماه دسامبر، چین به‌طور ناگهانی سیاست‌های سخت‌گیرانه «صفر کووید» خود را کنار گذاشت، که به دلیل موجی از عفونت‌ها و افزایش خشم عمومی علیه قرنطینه‌ها آسیب دیده بود. نیم سال بعد، موارد ابتلا به کووید دوباره در حال افزایش است، اما این بار به نظر می رسد که کشور مصمم است به زندگی عادی ادامه دهد زیرا دولت بر احیای مجدد رشد اقتصادی تمرکز می کند.

اگرچه کشورهای دیگر مدت‌هاست که به چنین الگوی تن داده‌اند، اما این تغییری برای چین است. تا اواخر سال گذشته، رهبری ملی آن هنوز آماده بود تا کل محله‌ها و نواحی، حتی شهرها را به منظور حذف مواردی که گاهی اوقات فقط مجموعه‌های کوچکی از پرونده‌ها بودند، مسدود کند.

مقامات بهداشتی چین از ماه آوریل افزایش موارد کووید را گزارش کرده‌اند، به‌ویژه از زیرمجموعه‌های جدیدتر که در حال گسترش در سراسر جهان هستند. دکتر. ژونگ نانشان، پزشک برجسته ای که از اولین کسانی بود که در اوایل سال 2020 آشکارا تایید کرد که کووید به راحتی می تواند در بین مردم سرایت کند، روز دوشنبه تخمین زد که تا اواخر ژوئن حدود 65 میلیون نفر در هفته در سراسر چین به ویروس کرونا مبتلا می شوند. (این رقم در مقایسه با تخمین وی 40 میلیون عفونت در هفته در اواخر ماه مه بیشتر است. چین دیگر تخمین های رسمی رسمی در سراسر کشور از عفونت ها را منتشر نمی کند.)

در مقایسه، پس از کنار گذاشته شدن کنترل‌های «صفر کووید» در ماه دسامبر، بر اساس برآوردهای ذکر شده توسط بلومبرگ، موارد ابتلای جدید در چین در اوج خود به 37 میلیون نفر در روز رسید.

حتی اگر همانطور که دکتر ژونگ اذعان کرد، سرعت افزایش عفونت‌ها مملو از عدم قطعیت است، بازگشت مجدد موارد همیشه محتمل بوده است، و به نظر می‌رسد بسیاری در چین با پس زمینه‌ای از عفونت‌های کووید و گاهی اوقات مرگ‌های ناشی از کووید زندگی می‌کنند.

لین زیکسیان، 36 ساله، که برای یک شرکت فناوری در پکن کار می‌کند، در یک مصاحبه تلفنی گفت: «مردم به عفونت‌ها عادت کرده‌اند و این را در دوران پس از کووید طبیعی می‌دانند. شی جین پینگ، رهبر چین، هنوز اغلب هنگام ملاقات با مردم در داخل خانه از ماسک پزشکی استفاده می کند. غرفه آقای لین گفت که او و سایر اعضای خانواده اش مانند بسیاری از مردم چین، ماسک زدن را در بیشتر مکان های عمومی متوقف کرده اند.

آقای دکتر “بسیاری از دوستان من سال گذشته آلوده شدند و امسال دوباره آلوده شدند.” لین گفت. من شخصاً در مورد ویروس و بیماری همه گیر آرام هستم.»

به نظر می رسد مقامات در سراسر چین تلاش می کنند تا جمعیت را برای افزایش عفونت ها آماده کنند، بدون اینکه کنترل های سنگینی را که تا اواخر سال گذشته صبر عمومی را لبریز کرده بود، دوباره برقرار کنند. از زمان کنار گذاشتن محدودیت های شدید خود در سفرهای داخلی، دولت به احیای رشد و ایجاد شغل روی آورده است. نرخ بیکاری حدود 20 درصد در میان جوانان شهری ممکن است از نظر سیاسی فشار بیشتری نسبت به افزایش تعداد کووید داشته باشد.

دالی یانگ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه شیکاگو که مشغول به پایان رساندن کتابی در مورد مدیریت چین با همه‌گیری است، گفت: «بعد از اینکه اکثر مردم آخرین موج را گرفتند، شدت آن از بین رفت.

وی افزود که چین اکنون کووید را به عنوان یک بیماری “کلاس B” درمان می کند – نه فوری ترین دسته – و مقامات، اگرچه آخرین افزایش موارد را زیر نظر دارند، “همچنین سعی کرده اند به مردم اطمینان دهند و گفته اند که علائم نسبتاً خفیف هستند. “

مقامات بهداشتی پکن استفاده از ماسک را در اتوبوس ها و متروها توصیه کرده اند، اما اجباری نیست و تعداد کمی از مسافران، به ویژه مسافران جوان تر، این کار را نمی کنند. در حالی که افزایش اخیر موارد ممکن است هنوز بیمارستان ها را تحت فشار قرار دهد، به نظر می رسد بسیاری از مردم تمایل بیشتری به تحمل این بیماری در خانه دارند تا اینکه به کلینیک های تب بروند.

او گفت: «حتی اگر پسرم به کووید مبتلا شود، من بدم نمی‌آید که با او در یک اتاق بمانم. لین، کارگر فناوری.

برای بسیاری از بیماران جوان تر، عفونت می تواند یک هفته یا بیشتر همراه با تب و سایر علائم باشد. طی هفته‌های اخیر، مردم علائم خود را در رسانه‌های اجتماعی، اغلب با لحنی از استعفای بی‌رحمانه بیان کرده‌اند.

افراد مسن‌تر نگران‌کننده‌تر هستند، که بسیاری از آنها کووید را نداشته‌اند و ممکن است دور کامل واکسن‌ها را دریافت نکرده باشند. به گفته دکتر، تا سه چهارم چینی‌هایی که در افزایش اخیر آلوده شده‌اند، در موج اول آلوده نشده‌اند. Zhang Wenhong، مدیر مرکز بیماری‌های عفونی در بیمارستان Huashan در شانگهای و یکی از صدای اصلی در واکنش چین به کووید، در مصاحبه اخیر با رسانه‌های چینی گفت.

با این وجود، احیای مجدد موارد “به طور کلی نباید تأثیر زیادی بر فعالیت اقتصادی و زندگی داشته باشد.” به گفته Yicai، یک روزنامه تجاری چینی، ژانگ گفت. ما نباید در اتخاذ تدابیر پیشگیری از بیماری همه گیر در واکنش، زیاده روی کنیم.»

دونگ یان جین، استاد ویروس شناسی در دانشگاه هنگ کنگ که واکنش چین به کووید را ردیابی کرده است، موافق است که بسیاری از افرادی که اخیراً آلوده شده اند احتمالاً افراد مسن یا ضعیفی هستند که از “سونامی” عفونت ها محافظت شده اند. اواخر سال گذشته

پروفسور جین گفت: “سالمندان در دوره سونامی به خوبی محافظت می شدند، زیرا خانواده ها و مراقبان آنها تمام تلاش خود را برای محافظت از آنها انجام دادند.” اما اکنون خطرات برای آنها زیاد است، زیرا مردم کمتر هوشیار هستند.»

چین باید نرخ واکسیناسیون را به ویژه در میان افراد مسن افزایش دهد. واکسن تولید داخل خود را برای محافظت بهتر در برابر انواع جدید ارتقا دهید. اجازه معرفی واکسن های توسعه یافته بین المللی را می دهد. پروفسور جین گفت و داروهای ضد ویروسی را برای بیماران کووید ارزانتر و در دسترس تر می کند.

او گفت: «بیشتر مردم از تجربه خود دریافته‌اند که کووید یک هیولا نیست و چندان هم وحشتناک نیست، و این در واقع مثبت است. اما این درست نیست که کووید از بین رفته است و دیگر هرگز نخواهد آمد، بنابراین این پیام نیز باید برای عموم روشن شود.

امی چانگ چین گزارش کمک کرد

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما