اول شخص: رهبر جوانی که قدرت پاک را به روستاهای تانزانیا می آورد

آقای. کاواگو موسس و مدیر ارشد فنی WAGA است، شرکتی که لامپ‌های خورشیدی، پاوربانک‌ها و دیوارهای کوچک برق تولید می‌کند تا به ساکنان روستایی کمک کند تا به انرژی پاک و مقرون به صرفه خارج از شبکه برای راه‌حل‌های روشنایی و برق دسترسی داشته باشند و به ساکنان شهری برای مقابله با آن کمک کند. قطع برق.

در حال حاضر آقای کاواگو با ایستگاه رادیویی Wasafi FM تانزانیا همکاری می کند و به بیش از 13 میلیون نفر در زمینه حل مشکلات دیجیتال و افزایش آگاهی از فناوری های جدید آموزش می دهد.

او در جریان مجمع جوانان ECOSOC 2023 که در پایان آوریل برگزار شد، با UN News صحبت کرد.

گیبسون کاواگو، یکی از اعضای کلاس رهبران جوان سازمان ملل در سال 2022 از تانزانیا در کارگاه خود ایستاده است، جایی که محصولات باتری‌دار را از باتری‌های لیتیوم یون بازیافتی می‌سازد.

گیبسون کاواگو، یکی از اعضای کلاس رهبران جوان سازمان ملل در سال 2022 از تانزانیا در کارگاه خود ایستاده است، جایی که محصولات باتری‌دار را از باتری‌های لیتیوم یون بازیافتی می‌سازد.

“ارتباط با دنیای بیرون سخت بود”

«از آنجایی که در زمان بزرگ شدن من در روستای من برق نبود، آنهایی که تلفن همراه داشتند وقتی باتری تمام شد نمی توانستند آنها را شارژ کنند. بنابراین، من 5 تا 10 گوشی را با دوچرخه با خودم می آوردم و حدود 30 مایل را تا نزدیکترین شهر با برق طی می کردم.

اما گاهی دو روز طول می‌کشید تا گوشی‌ها را شارژ کنیم، چون صف بود. این موضوع ارتباط مردم با دنیای بیرون را بسیار سخت می کرد، اما چاره ای نداشتیم.

این باعث شد که بخواهم راه حلی برای این مشکل پیدا کنم، زندگی در جامعه ای که به شبکه برق متصل نیست. به همین دلیل من واگا را راه اندازی کردم، اما ما با سازمان های غیردولتی و دولت همکاری می کنیم تا مشکل را با هم حل کنیم.

گیبسون کاواگو، رهبر جوان SDGs

گیبسون کاواگو، رهبر جوان SDGs

“رادیو قدرتمند است”

تصمیم گرفتم با وصافی اف ام درگیر شوم چون رادیو قدرتمند است. می توانید در وسایل نقلیه عمومی، در خانه یا با تلفن همراه خود گوش دهید. و امروزه می توانیم به صورت آنلاین پخش زنده داشته باشیم.

در حال حاضر، من روزانه یک بخش پنج دقیقه ای دارم که در آن اطلاعاتی درباره آخرین روندهای فناوری به اشتراک می گذارم. من در مورد مواردی مانند امنیت اینترنت صحبت می کنم و توضیح می دهم که چگونه جوانان می توانند حساب های رسانه های اجتماعی خود را ایمن تر کنند، زیرا بسیاری از آنها نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. من همچنین به آنها در مورد حملات فیشینگ و نحوه محافظت از خود در برابر هکرهایی که سعی می کنند حساب های آنها را سرقت کنند، آموزش می دهم.

بنابراین، من به آنها آموزش می دهم که چگونه می توانند حساب های خود را ایمن کنند، اما آنها را در مورد فناوری های جدید نیز دریافت می کنم. فناوری های زیادی وجود دارد که من به آنها دسترسی دارم و در مورد آنها دانش دارم. اما افرادی که در روستاها زندگی می کنند و به رادیو گوش می دهند نمی توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

ما می دانیم به کجا می رویم

هدف توسعه پایدار 7

ما اغلب به روسای شرکت‌های بزرگ نگاه می‌کنیم تا اوضاع را تغییر دهند، اما می‌توانیم تفاوتی نیز ایجاد کنیم. در WAGA، ما همچنین در تلاش هستیم تا با راه‌حل‌های حمل‌ونقل الکترونیکی به مردم کمک کنیم تا با تغییرات آب و هوایی در تانزانیا مبارزه کنند. به عنوان مثال، ما پاورپک هایی می سازیم که می توانند موتورهای معمولی را به دوچرخه های برقی تبدیل کنند. اما ابتدا باید طرز فکر مردم را تغییر دهیم. آنها باید بفهمند که چرا استفاده از دوچرخه های برقی مهم است و برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید آموزش ببینند.

جوانان پتانسیل زیادی برای تغییر جهان دارند. و همانطور که در مجمع جوانان دیدیم، اگرچه ما از پس زمینه های مختلف آمده ایم، اما در هدف مشترک خود برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار متحد هستیم.

دنیا برای کسانی که می دانند به کجا می روند جاده ای می سازد. و ما می دانیم که به کجا می رویم.”

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances